Česky English

O produktu BovesPro

BovesPro je speciální minerální výživa pro masný skot. Náš koncept minerální výživy reaguje na dlouhodobou nerovnováhu mezi potřebou a skutečným příjmem minerálních látek u masných stád, který negativně ovlivňuje zejména rostoucí kategorie zvířat a reprodukci plemenic i býků.

BovesPro   je velmi účinný doplněk krmné dávky zvířat, jehož složení je možné přizpůsobit (na základě metabolických testů zvířat, rozborů půd daného regionu..)  konkrétním potřebám zvířat v konkrétních chovech.

BovesPro  je prémiová minerální výživa, která již řadu let zajišťuje správné pokrytí nutričních potřeb v mnoha masných chovech po celé České Republice. Krmiva jsou dostupná ve formě lizů i v sypké formě (MDK), jsou ve variantě jak pro ekologické, tak pro konvenční zemědělce. Ideálně reagují na potřeby zvířat dle jejich reprodukční fáze.

BovesPro ve formě LIZŮ se dodává v balení 10 kg s obalem a 20 kg s obalem a bez obalu. MDK směs doporučujeme podávat pomocí speciálně upravených krmítek.

BovesPro doplňuje krmnou dávku zvířat o makro a mikroprky a dle měnících se potřeb zvířat v průběhu jejich života je nabízíme v následujících variantách:

 • BovesPro  PASTVA – pro doplnění krmné dávky zvířat v první fázi pastvy. Jde o období, kdy je pastevní porost mladý s vysokým obsahem živin a nízkým podílem sušiny a vlákniny. Není tedy potřeba klást takový důraz na obsah vitamínů, ale je velmi důležitý zvýšený obsah a správný poměr některých makroprvků (zejména hořčíku), které omezují časté průjmy spojené s přechodem zvířat na mladý zelený porost.
 • BovesPro BŘEZÍ – pro doplnění krmné dávky březích plemenic. V období březosti mají zvířata geneticky danou schopnost lépe využívat živiny z krmiva. Abychom se vyhnuli těžkým porodům a špatné životaschopnosti telat, je velmi důležité zajistit správné pokrytí živin a udržovat březí plemenice v optimální kondici.
 • BovesPro OTELENÉ – pro doplnění krmné dávky otelených plemenic. Pro zdárný průběh poporodního období a produkci mléka je potřeba zvíře dotovat dostatečným množstvím jak makroprvků, tak mikroprvků. V kombinaci s optimální krmnou dávkou dává předpoklad dobré mléčné užitkovosti a kvalitní reprodukci.
 • BovesPro REGENERACE – pro doplnění krmné dávky plemenných býků jak v období reprodukce, tak zejména mimo něj. V mimoprodukčním období pomáhá regenerovat organismus a aktivně jej připravuje pro další sezónu. Využití také pro zvířata, která chceme dostat do výstavní kondice.
 • BovesPro COMFORT – pro doplnění krmné dávky všech kategorií skotu. Přípravek na bázi česneku a skořice, který pomáhá ke správné funkci bachoru a střev, zamezuje šíření clostridií u telat a podporuje imunitní systém. Díky obsahu silicí ze skořice je také účinným insekticidem, který odpuzuje hmyz.
 • BovesPro CALF COMFORT – pro doplnění krmné dávky telat jako prevence vzniku dietetických průjmů, zkrácení a zmírnění průběhu infekčních průjmů, eliminace clostridiových infekcí a doplnění nezbytných mikroprků. Nabízíme ve formě prášku.

BovesPro vychází z konceptu, že je potřeba doplnit zvířatům s požadovanou užitkovostí jak mikro, tak i makro prvky:

 • protože česká kotlina, kde se vyrábí objemná krmiva (která jednoznačně převažují v krmné dávce masného skotu) je přirozeně deficitní zejména na některé mikroprvky – Selen a Jód jsou nejvíce „profláknuté“, ale jde o celou řadu jiných mikroživin
 • protože zdroje, ze kterých se do půdy dostávali některé mikroprvky (zejména umělá hnojiva), jsou v systému KBTPM nepoužívaná
 • protože zdroje makroprvků v objemu nejsou dlouhodobě dostatečné pro současnou úroveň genetiky (a růstové schopnosti) dnešních zvířat
   • což dlouhodobě vede k zdravotním problémům telat nebo krav a plemenných býků

Vše výše uvedené platí i pro vitamíny, zejména v zimním období, to ale bohužel komplikuje současná politika ekologického zemědělství.

 

Vycházíme z konceptu, že potřeba a složení minerálních doplňků musí odpovídat reprodukčnímu cyklu zvířat, což je běžně akceptováno u mléčných krav, ale u masných často přehlíženo

 • je nesmyslem krmit letní a zimní minerálku bez ohledu (zejména v zimě) na reprodukční potřeby zvířat
 • rozdělujeme kategorie na
  • březí plemenice
  • otelené plemenice, jalovice v růstu, výkrm
  • býci a zatížené kategorie (zvířata před výstavou, kategorie zatížené stresem apod.)

 

Snažíme se maximálně přizpůsobit naše produkty různým podmínkám, jak technologickým, tak režimovým

 • všechny naše produkty jsou ve formě lizů nebo sypké minerálky MDK (kterou je možno díky speciálním recepturám krmit adlibitum)
 • všechny lizy jsou schválené do EZ, MDK jsou ve variantě pro EZ i pro konvenční zemědělství
 • obsahy mikro i makro prvků nejsou dány paušálně, ale reflektují formu, v jaké je předkládána – jinak koncipujeme lizy a jinak MDK (rozdíly v stravitelnosti, příjmu atd.)

 

Hlavní naší konkurenční výhodou je, že máme dlouhodobou zkušenost s masným skotem

 • dokážeme poradit ve specifických situacích
 • dle podmínek dokážeme okamžitě každý produkt obohatit o téměř cokoliv dle potřeby
  • protože produkty nevedeme skladem, ale vše vyrábíme na objednávku – do týdne u chovatele

 

Naše ceny jsou včetně dopravy a v případě větších nebo dlouhodobějších odběrů samozřejmě poskytujeme slevy.

 

K chovatelům (a zejména k jejich zvířatům) se snažíme mít individuální přístup …

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20
Základní výběry a aukce býků III.testu - OPB Dubňany
21 22 23
24 25
Základní výběry a aukce býků III.testu - OPB Osíčko
26 27 28 29 30