Česky English

O produktu BovesPro

BovesPro je speciální minerální výživa pro masný skot. Náš koncept minerální výživy reaguje na dlouhodobou nerovnováhu mezi potřebou a skutečným příjmem minerálních látek u masných stád, který negativně ovlivňuje zejména rostoucí kategorie zvířat a reprodukci plemenic i býků.

BovesPro   je velmi účinný doplněk krmné dávky zvířat, jehož složení je možné přizpůsobit (na základě metabolických testů zvířat, rozborů půd daného regionu..)  konkrétním potřebám zvířat v konkrétních chovech.

BovesPro  je prémiová minerální výživa, která již řadu let zajišťuje správné pokrytí nutričních potřeb v mnoha masných chovech po celé České Republice. Krmiva jsou dostupná ve formě lizů i v sypké formě (MDK), jsou ve variantě jak pro ekologické, tak pro konvenční zemědělce. Ideálně reagují na potřeby zvířat dle jejich reprodukční fáze.

BovesPro doplňuje krmnou dávku zvířat o makro a mikroprky a dle měnících se potřeb zvířat v průběhu jejich života je nabízíme v následujících variantách:

  • BovesPro  PASTVA – pro doplnění krmné dávky zvířat v první fázi pastvy. Jde o období, kdy je pastevní porost mladý s vysokým obsahem živin a nízkým podílem sušiny a vlákniny. Není tedy potřeba klást takový důraz na obsah vitamínů, ale je velmi důležitý zvýšený obsah a správný poměr některých makroprvků (zejména hořčíku), které omezují časté průjmy spojené s přechodem zvířat na mladý zelený porost.
  • BovesPro BŘEZÍ – pro doplnění krmné dávky březích plemenic. V období březosti mají zvířata geneticky danou schopnost lépe využívat živiny z krmiva. Abychom se vyhnuli těžkým porodům a špatné životaschopnosti telat, je velmi důležité zajistit správné pokrytí živin a udržovat březí plemenice v optimální kondici.
  • BovesPro OTELENÉ – pro doplnění krmné dávky otelených plemenic. Pro zdárný průběh poporodního období a produkci mléka je potřeba zvíře dotovat dostatečným množstvím jak makroprvků, tak mikroprvků. V kombinaci s optimální krmnou dávkou dává předpoklad dobré mléčné užitkovosti a kvalitní reprodukci.
  • BovesPro REGENERACE – pro doplnění krmné dávky plemenných býků jak v období reprodukce, tak zejména mimo něj. V mimoprodukčním období pomáhá regenerovat organismus a aktivně jej připravuje pro další sezónu. Využití také pro zvířata, která chceme dostat do výstavní kondice.

BovesPro nabízíme ve formě lizů a směsí MDK. LIZY se dodávají v balení 10 kg s obalem a 20 kg s obalem a bez obalu. MDK směs doporučujeme podávat pomocí speciálně upravených krmítek.

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
28
Země živitelka 2023
29
Země živitelka 2023
30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20
Přehlídka býků na ISB Homole
21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1