Česky English

O produktu BovesPro

BovesPro je speciální minerální výživa pro masný skot. Náš koncept minerální výživy reaguje na dlouhodobou nerovnováhu mezi potřebou a skutečným příjmem minerálních látek u masných stád, který negativně ovlivňuje zejména rostoucí kategorie zvířat a reprodukci plemenic i býků.

BovesPro   je velmi účinný doplněk krmné dávky zvířat, jehož složení je možné přizpůsobit (na základě metabolických testů zvířat, rozborů půd daného regionu..)  konkrétním potřebám zvířat v konkrétních chovech.

BovesPro  je prémiová minerální výživa, která již řadu let zajišťuje správné pokrytí nutričních potřeb v mnoha masných chovech po celé České Republice. Krmiva jsou dostupná ve formě lizů i v sypké formě (MDK), jsou ve variantě jak pro ekologické, tak pro konvenční zemědělce. Ideálně reagují na potřeby zvířat dle jejich reprodukční fáze.

BovesPro doplňuje krmnou dávku zvířat o makro a mikroprky a dle měnících se potřeb zvířat v průběhu jejich života je nabízíme v následujících variantách:

  • BovesPro  PASTVA – pro doplnění krmné dávky zvířat v první fázi pastvy. Jde o období, kdy je pastevní porost mladý s vysokým obsahem živin a nízkým podílem sušiny a vlákniny. Není tedy potřeba klást takový důraz na obsah vitamínů, ale je velmi důležitý zvýšený obsah a správný poměr některých makroprvků (zejména hořčíku), které omezují časté průjmy spojené s přechodem zvířat na mladý zelený porost.
  • BovesPro BŘEZÍ – pro doplnění krmné dávky březích plemenic. V období březosti mají zvířata geneticky danou schopnost lépe využívat živiny z krmiva. Abychom se vyhnuli těžkým porodům a špatné životaschopnosti telat, je velmi důležité zajistit správné pokrytí živin a udržovat březí plemenice v optimální kondici.
  • BovesPro OTELENÉ – pro doplnění krmné dávky otelených plemenic. Pro zdárný průběh poporodního období a produkci mléka je potřeba zvíře dotovat dostatečným množstvím jak makroprvků, tak mikroprvků. V kombinaci s optimální krmnou dávkou dává předpoklad dobré mléčné užitkovosti a kvalitní reprodukci.
  • BovesPro REGENERACE – pro doplnění krmné dávky plemenných býků jak v období reprodukce, tak zejména mimo něj. V mimoprodukčním období pomáhá regenerovat organismus a aktivně jej připravuje pro další sezónu. Využití také pro zvířata, která chceme dostat do výstavní kondice.

BovesPro nabízíme ve formě lizů a směsí MDK. LIZY se dodávají v balení 10 kg s obalem a 20 kg s obalem a bez obalu. MDK směs doporučujeme podávat pomocí speciálně upravených krmítek.

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9
Přehlídka potomstva po plemenných býcích
10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24
Přehlídka býků ISB Homole 2020
25 26 27
28 29 30 1 2 3 4