Česky English

Služby pro chovatele

Inseminace skotu

Zajišťujeme provádění inseminace a prodej inseminačních dávek býků dojných, masných i kombinovaných plemen, a to jak z vlastních zdrojů (Inseminační stanice býků Homole), tak dávky odkoupené od předních domácích i zahraničních dodavatelů.

Připařovací plány

Na základě analýzy vašeho stáda vám zpracujeme, pomocí našeho speciálního programu, individuální připařovací plán, který vám pomůže odstranit nedostatky vašich zvířat, ale také zvýšit produkci mléka, podíl mléčných složek, odstraní nebezpečí příbuzenské plemenitby.

Sonografie

Pomocí sonografického vyšetření vám naši vyškolení pracovníci provedou ranou diagnostiku gravidity vašich plemenic.

Více informací o sonografickém vyšetření zde.

Kontrola užitkovosti skotu

Společnost Jihočeský chovatel zajišťuje kontrolu užitkovosti skotu, která spočívá v pravidelném zjišťování dojivosti plemenic, včetně obsahu mléčných složek, ale i ostatních kvalitativních parametrů mléka, jako je obsah močoviny, stanovení bodu mrznutí, stanovení celkového počtu mikroorganismů a dalších ukazatelů, které jsou důležité při zpeněžování mléka.

Obchod se zvířaty

Společnost Jihočeský chovatel a.s. spolupracuje s mnoha domácími a zahraničními partnery a každoročně realizuje řadu nákupů a prodejů zvířat jak v rámci ČR, tak zahraničí. Obchodujeme jak s plemennými, tak s chovnými zvířaty.

Poradenství

Společnost Jihočeský chovatel a.s. zajišťuje poradenství pro chovatele na úseku šlechtění a reprodukce skotu včetně zpracování analýz stád. Dále nabízíme poradenství ve výživě masného skotu. Máme vlastní značku speciální minerální výživy pro masný skot BovesPro.

Každoročně pořádáme semináře a chovatelská setkání s tématy zabývající se aktuální problematikou v chovech skotu.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27 28
Základní výběry a aukce býků I.testu - OPB Osíčko
29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31