news

VÝBĚRY A AUKCE BÝKŮ MASNÝCH PLEMEN - III. test

pozvanka IIItest OPBB 2017 web

NABÍDKU BÝKŮ MASNÝCH PLEMEN Z NAŠICH OPB - I. test

(po kliknutí na ušní číslo býka se zobrazí jeho nabídkový list)

ušní číslo
jméno býka body plem ustájení   ušní číslo
jméno býka body plem ustájení
  701 052 081  BLOOM Z HUZOVÉ 73 CH u chovatele    895 332 031  BOLDO Z MALETIC 65 CH u chovatele
 588 491 041 BARITON Z TÝNIŠTĚ 82 CH OPB Skály            

Národní výstava hospodářských zvířat Brno 2017

nvhz logo

V neděli 14.5. 2017 jsme s pocity hrdosti a zadostiučinění opustili brněnské výstaviště, kde se od čtvrtka konala Národní výstava hospodářských zvířat. Náš stánek byl umístěn přímo u předvadiště masného skotu a bylo stále se na co dívat, neboť do Brna letos vyrazilo celkem 336 kusů dvaceti masných plemen skotu.

Společnosti Jihočeský chovatel a.s. byla velmi pyšná, jak na svá vystavovaná zvířata, tak i na zvířata pocházející z našich odchoven. Nelze neupozornit na, alespoň několik, důležitých úspěchů.

Býci, jež se velmi úspěšně prezentovali na výstavě a jejichž dávky jsou (nebo v dohledné době budou) dostupné na naší ISB:

BOLESLAV Z DUBNICE ET (ZBM 384) – „Šampion plemene“ Belgické modré

BOŘIVOJ ZE ŠKAREZU ET (ZPA 055) – 2. místo v kategorii „plemenní býci“ plemeno Parthenaise

BIO RED ZE STVOLÍNEK (ZAI 385) - 2. místo v kategorii „býci do 3 let věku“ plemeno Aberdeen angus

BOLS Z MEZIBOŘÍ (ICH 114) – Národní vítěz v kategorii „Mladí býci vybraní v roce 2017“, plemeno charolais

Za zmínku stojí také býk BARON LEŽNICKÝ PP (ZMS 646) který se sice nevešel mezi finalisty, ale na porotce zanechal velmi dobrý dojem a o jeho dávky projevili zájem i naši zahraniční obchodní partneři.

Výborně se prezentovali býci z našich odchoven. V kategorii plemene charolais se umístili na prvních třech místech (1. místo BOLS Z MEZIBOŘÍ P, 2. místo BECAUD Z ČISTÉ, 3. místo COPÁNEK ZE SKAL), v kategorii plemene masný simentál na 1. (BEN Z NOVÉ VODY PP) a 2. místě (COLMAN Z NOVÉ VODY P). Býk BEN Z NOVÉ VODY PP (ZMS 661) se stal šampionem plemene masný simentál a zároveň nejlepším mladým býkem všech plemen. Jeho otcem je náš inseminační býk ZENTRUM VODŇANSKÝ P (ZMS 201). Naší odchovnou prošel také piemontese býk BEEN Z LIPTÁLU (ZPI 769), který se stal národním vítězem a zároveň šampionem plemene.

Herefordský býk SKOVBY HANIBAL (HRF 454), kterého společnost Jihočeský chovatel a.s. dovezla z Dánska, se stal šampionem plemene.

Šampionkou plemene charolais se stala jalovice ACADIA Z ČISTÉ, která je dcerou našeho inseminačního býka UWE BOVET ET (ZIT 087). Vítězkou v kategorii „Mladé krávy na 1. a 2. teleti“ se stala charolais kráva ZONKA MĚCHOLUPSKÁ, jejíž otec je francouzský býk EcUREURIL, kterého naše společnost dovezla z Francie.

Kompletní výsledková listina ke stažení zde.

Velice děkujeme všem chovatelům jak masného, tak dojného skotu, za vzorně připravená a prezentovaná zvířata. Poděkování patří také organizátorům výstavy za skvěle odvedenou práci, ale také všem návštěvníkům za jejich podporu a zájem o naše zemědělství.

Přehlídka potomstva po holštýnských býcích

V zemědělském družstvu "Vysočina" Želiv proběhla ve čtvrtek 6. května přehlídka potomstva, jejíž cílem bylo poskytnout chovatelům možnost srovnání výsledků a prezentace jednotlivých býků v chovu.  Představilo se celkem 61 dcer po třinácti býcích. Jsme velmi rádi, že všichni zúčastnění ocenili velmi dobrou úroveň zevnějšku vystavovaných krav.

Celý článek uveden zde.

Katalog ke stažení zde.

CRV Czech Republic
ČESTR
ČMSCH
Holstein CZ
CSCHMS
SCHP
Reprogen a.s.
Zemědělské komodity - informace nejen pro zemědělství
Zemedělské podniky - služby pro zemědělství